Blacharstwo samochodowe, Bogusław Raatz

Nowa książka z nowej serii

Od wydania mojej ostatniej pozycji o tematyce blacharstwa karoseryjnego minęło już 10 lat. W obecnych czasach niespotykanego dotąd postępu technologicznego, to wystarczający okres, aby zaprezentować kolejną książkę o tej tematyce. „Blacharstwo Samochodowe” porusza tematykę, która jest najbardziej aktualna i dotyczy takich spraw jak: zgrzewanie, lutospawanie, nitowanie, klejenie karoserii, ale nie pominięto wiedzy podstawowej jak i tematów pokrewnych związanych np. z organizacją serwisu czy też ogólnym procesem technologicznym naprawy karoserii. Absolutną nowością jest dodanie poradników o tematyce bezpośrednio i pośrednio związanej z blacharstwem. Są to: spawalnictwo, obróbka skrawaniem, geometria kół, instalacje sprężonego powietrza czy też postępowanie z samochodem elektrycznym podczas naprawy blacharskiej.

Blacharstwo Samochodowe”, to pierwsza część serii „Technologie Napraw Karoserii Samochodowej”. Planowane jest wydanie kolejnych części, którymi będą: „Pomiędzy Blacharstwem, a Lakiernictwem” i „Lakiernictwo Samochodowe”. Ma powstać również opracowanie na temat renowacji pojazdów zabytkowych i klasycznych.

Zawartość książki „Blacharstwo Samochodowe” oczywiście nie wyczerpuje tematu. W dużej mierze jej treść wynika z moich doświadczeń w kontaktach z warsztatami i rzeczoznawcami motoryzacyjnymi. Podczas wielu szkoleń dla fachowców z branży blacharskiej uzyskałem dużo informacji na temat tego, co jest największym problemem jeżeli chodzi o wdrożenie nowoczesnych technologii, ale również, które dodatkowe informacje są niezbędne do zrozumienia nowości i podnoszenia poziomu technicznego. Mam głęboką nadzieję, że moja wielomiesięczna praca okaże się pomocna wszystkim, którzy poszukują wiedzy fachowej oraz pragną się rozwijać.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: